4_Nd_Wielkiego_Postu_A

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Marszałek Józefa, Kud Bogdan, Michalik Teresa, Niemczyk Danuta, Dzień Maria.
2.
Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Zachęcam do udziału w Rekolekcjach.
3.
Plan Rekolekcji:
7. IV. Czwartek
900 – Gimnazjum
930 – Msza Święta dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej
1030 – Szkoła Podstawowa pozostaje na naukę  rekolekcyjną a Gimnazjum                     przechodzi do budynku Zespołu Szkół na projekcję Filmu.

1800 –Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich.

8. IV. Piątek
900 – Nauka Gimnazjum i Szkoła Podstawowa a po niej …
930 – Droga Krzyżowa z Adoracją Krzyża . Następnie …
1030 –  zajęcia w Zespole Szkól
1800 – Droga Krzyżowa; Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich,
Po Mszy – nauka stanowa dla Rodziców

9. IV. Sobota

800 – Msza Święta z nauką dla starszych i chorych
900 –  1300 - Spowiedź Święta

1800 – Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich
Po Mszy – nauka stanowa dla Młodzieży

10. IV. Niedziela

730 – Msza święta z nauką ogólną
1030 – Msza święta z nauką ogólną
1500 – Msza święta + Gorzkie Żale i nauka. Zakończenie Rekolekcji

4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Adrian Sebastian Ulman syn Zbigniewa i Marii Kordas, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Elżbieta Sylwia Rusinek córka Franciszka i Haliny, stanu wolnego, zamieszkała w Markowej. Zapowiedź 1. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.
5.
Caritas Archidiecezji Przemyskiej po raz kolejny przygotowała propozycję Jałmużny Wielkopostnej.
* Propozycja pierwsza to skarbonki wielkopostne. Ofiary ze skarbonek prosimy przynieść do kościoła i złożyć jako dar ołtarza na Mszy świętej w Niedzielę Miłosierdzia, a duszpasterze przekażą je do Caritas Archidiecezjalnej.
*
Propozycja druga to wielkanocne paschaliki. Paschał jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego. Paschaliki mogą być wykorzystane podczas liturgii Wielkiej Soboty, w czasie poświęcenia wody, ognia i Paschału, a później mogą być zapalone podczas uroczystego śniadania wielkanocnego. Pięknym zwyczajem byłoby, gdybyśmy zanieśli światło Zmartwychwstałego Chrystusa na groby swoich bliskich zmarłych z modlitwą „a światłość wiekuista niechaj Wam świeci”.
*
Propozycja trzecia to baranek wielkanocny. Baranek Wielkanocny poświęcony w Wielką Sobotę to symbol dobrowolnie przyjętej ofiary przez Chrystusa dla zbawienia świata. Niech ofiarna miłość Chrystusa do każdego z nas będzie okazją i dla nas do podzielania się miłością miłosierną z potrzebującymi. Otoczmy troską chorych i niepełnosprawnych.
Zarówno skarbonka wielkopostna, paschalik jak i baranek wielkanocny będą symbolicznym wyrazem naszego miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących, a zebrane pieniądze pomogą w leczeniu chorych dzieci i w zorganizowaniu turnusu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych.
Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za okazane wrażliwe i otwarte serce oraz życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa.
6.
Zespól Szkół w Łańcucie Nr.1 - zwraca się z uprzejmą prośbą o zgodę na organizację akcji „Pola Nadziei” przy kościele w niedzielę 10 kwietnia 2011 r. Akcja ta polega na rozprowadzaniu żonkili wykonanych przez uczniów a pieniądze uzyskane z kwesty zostaną przeznaczone na Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.           
Równolegle z tą akcją nasza młodzież będzie kwestowała – sprzedając kwiatki i palmy – na „pomoc dla Jasia”.      
Wspomnę, że zwróciłem się z pisemną prośbą do Caritas Archidiecezji Przemyskiej o utworzenie specjalnego konta bankowego z dopiskiem: „pomoc dla Jasia”.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.