3 Ndz. Adwentu/B

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

11 grudnia 2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.
Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Adamczak Mieczysława, Jakielaszek Stanisław, Skawina Jerzy, Dubiel Maria, Jakielaszek Małgorzata.
2.
Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Proszę nie czytać – 100,oo zł; Markowa – 300,oo zł; Nr603 – 100,oo zł; Jadwiga i Lucjan Kuźniar – 700,oo zł; „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.                
Bardzo serdecznie zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą Sobotę o godz.: 1800. Spotkanie zostanie poświęcone podsumowaniu tegorocznej pracy a także nakreśleniu planów, projektów na przyszłość.
3.
Roraty w naszej parafii w tym tygodniu: 1700.
4.
Dla wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze pojednać się z Bogiem, okazja do spowiedzi świętej parafialnej w najbliższy piątek od godz.: 1400 – 1700 .
5.
Trwa ogólnopolska kampania „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", polegająca na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.  Aby pomóc dziełom prowadzonym przez Caritas, wystarczy kupić wigilijną świecę. Każdy gest to mała, ale bardzo konkretna pomoc, by pomóc najmłodszym doświadczyć tego, co jest im potrzebne do prawdziwego rozwoju, tzn. ciepła, bezpieczeństwa i miłości.
6.
Dziś  i w najbliższą niedzielę po Mszy Św. Uczniowie ZS w Gaci serdecznie zapraszają na kiermasz świąteczny w którym rozprowadzać będą pocztówki i ozdoby bożonarodzeniowe. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na koszty związane z leczeniem Bartusia.
7.
Na Jasnej Górze 14 lipca br. odbyło się spotkanie organizacyjno-informacyjne związane z Krucjatą Różańcową za Ojczyznę. Przybyło ponad 80 osób z różnych stron Polski i z różnych wspólnot modlitewnych. Wszyscy zebrani byli zgodni, aby na wzór węgierski podjąć Krucjatę Różańcową w intencji Polski.              
Widzimy co dzieje się wokoło nas w Polsce. Główny cios skierowano w rodzinę. To działanie nie jest przypadkowe. Rozpad rodziny prowadzi do rozpadu społeczeństwa. Słowa takie jak: patriotyzm, honor, oddanie życia za ojczyznę i bliźniego, są już tylko historycznymi przymiotami naszych bohaterów narodowych. Cios w polską rodzinę to brak promowania wzorców rodziny, konieczność pracy na emigracji, niepatriotyczne programy edukacji dzieci i młodzieży, wynaturzona seks-edukacja, akceptacja życia młodych w nieformalnych związkach. Dalsze ciosy to akceptacja “rodzin” rodem z Sodomy i Gomory z gwarancją praw małżeństw heteroseksualnych i adopcji dzieci. I najgorsze to masowe zabijania dzieci poczętych w laboratoriach, przypominających niemieckie i sowieckie obozy zagłady bez drutów kolczastych, w majestacie prawa. Te zasygnalizowane działania, niszczą nasze Polskie Rodziny Katolickie i Chrześcijańskie, tworzące ostatni bastion Chrześcijaństwa w Europie. Proponuję, aby się włączyć do KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ a w tym celu należy:  
1. Odmawiać codziennie przynajmniej jedną część Różańca za Ojczyznę w intencji: “Z Maryja Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”;  
2.  Podejmować wyrzeczenia i post w intencji Ojczyzny;                 
3. Zachęcać też innych i wypełnić deklaracje;      
Bliższe informacje na temat KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ – dla wszystkich, którym zależy na ratowaniu naszej Ojczyzny znajduje się na stronie: www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.