4 Ndz. Adwentu/B

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

18 grudnia 2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Cwynar Janusz, Lonc Justyna, Zgłobicka Anna, Schadzki Krzysztof, Polak Halina, Wyczarska Bogumiła, Stańko Wiesław.
 2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary:      
  Antoni Mazurek Nr218 – 300,oo zł; Buczkowie Nr337A – 200,oo zł; R2 – 130,oo zł; R3 – 560,oo zł; R4 – 800,oo zł; R5 – 620,oo zł; R6 – 200,oo zł; R7 – 940,oo zł; R8 – p. Stanisław 1800,oo zł; R8 – p.Wacław – 250,oo zł; R9 – 2000,oo zł; „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.
 3. Msze Święte w tym tygodniu rano o godz.: 730 i o 1700 a w sobotę tylko rano o godzinie 730. Zaś o północy na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej – zapraszam do jak najliczniejszego uczestniczenia w Pasterce. Wcześniej będzie wieczerza wigilijna, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. Pamiętajmy, że w wigilię zalecany jest post. Powstrzymajmy się więc od spożywania potraw mięsnych i alkoholu.
 4. W przyszłą niedzielę przypada pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte o godzinie 730 i o 1030.
 5. Natomiast w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze Święte o godzinie 730; o 1030 i o 1500. Składka w drugie święto tradycyjnie przeznaczona jest na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego.
 6. Uczniowie ZS w Gaci serdecznie zapraszają na kiermasz w którym rozprowadzają pocztówki i ozdoby bożonarodzeniowe. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na koszty związane z leczeniem Bartusia.
 7. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego młodzież z parafialnej grupy Ruchu Apostolstwa Młodzieży będzie sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe: flakony i aniołki. Dobrowolne ofiary posłużą młodzieży na pokrycie kosztów udziału w przyszłorocznych rekolekcjach wakacyjnych. Zachęcam do nabycia i wsparcia naszej młodzieży.
 8. W pierwszym dniu 2012 roku w życie wejdą przepisy znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, popularnie nazywanej „ustawą śmieciową”. Oznacza to, iż gminy - którym nowe przepisy przyznały władztwo nad odpadami - muszą wkrótce zacząć przygotowywania się do przejęcia nowych zadań i do wdrożenia przepisów ustawy.            
  Dzięki nowemu prawu śmieciowemu powinna wzrosnąć odpowiedzialność mieszkańców gmin za swoje śmieci. Każdy wreszcie powinien zrozumieć, że po sobie trzeba posprzątać i to za swoje pieniądze. Tych zaś, którzy nadal liczą na bezkarność i podrzucać będą sąsiadom swoje śmieci, czekają surowe kary. Inaczej nie wyzwolimy się z brudu i stert śmieci.                            
  W związku z powyższym proponuję:        
  - to co zanosimy na cmentarz: kwiaty, znicze, porządkujmy każdy we własnym zakresie zabierając z cmentarza i umieszczając w odpowiednich pojemnikach tj. workach na odpady; czyli szkło do szkła a plastik do plastików.
  Apeluję też do wszystkich uczestników pogrzebów: ograniczmy do minimum zakup wiązanek kwiatów i wieńców. One naprawdę zmarłym nic nie pomogą. Okazuje się że, po zaspokojeniu naszej pychy, pozostaje tylko sterta śmieci. Może warto jednak rozważyć, aby zmarłemu zamiast kwiatów, wieńców, dziesiątków zniczy dać konkretną pomoc w postaci zamówionych Mszy Świętych np.: od Rodziny, sąsiadów, kolegów i koleżanek.
  Jeżeli tego nie zrozumiemy to Urząd Gminy sugeruje, że będzie zbierał opłaty na i za śmieci znajdujące się na cmentarzu.         
  Pomyśl: segregacja nie kosztuje a każdy kulturalny człowiek po sobie powinien posprzątać. Popatrzcie, inne sąsiednie miejscowości zdołały już się uporać z śmieciowym problemem. A my …
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.