4 Nd_zw_B

29 stycznia 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują:
2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Nr 173 – 200,oo zł; R1 – 760,oo zł; R2 – 640,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.
3. W czwartek 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Msze Święte: 730; 1030; 1700.
4. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością.
5. W piątek, 3 lutego przypada wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika, patrona wstawiającego się za cierpiącymi na choroby gardła. Tego dnia na zakończenie Mszy Świętej będziemy mogli przyjąć specjalne błogosławieństwo za przyczyną tego świętego.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Tomasz Marcin Kaduk s. Krzysztofa i Marii, stanu wolnego, zamieszkały Gać z Anna Maria Majewska córka Józefa i Bogumiły, stanu wolnego, zamieszkała Sonina. Zapowiedź 1.
8. 30 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza. W Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława w Miejscu Piastowym o godz. 1800 będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, J. E. Ks. Abpa Józefa Michalika. Księża Michaelici serdecznie zapraszają wszystkich czcicieli św. Michała i aniołów stróżów oraz sympatyków Zgromadzenia.
W naszym kościele, po Mszy Świętej, nabożeństwo do Bł. Ks. Bronisława Markiewicza i ucałowanie relikwi Błogosławionego przez wiernych zgromadzonych na nabożeństwie.
9. Intencje:
Nd29        730 –Ks. Prałat Cd. gregorianki za +Antoniego i Marię
1030 – ++Marię i Kazimierza oraz zmarłych z Rodziny;
1500 – za parafian;
PN30      Cd. gregorianki za +Antoniego i Marię
+Władysławę Pałys;
WT31    +Mikołaj;
+Józef Piłat;
ŚR01    +Edward Curzytek;
+Józef Piłat;
CZ02     Za dusze czyjścowe;
++Juliannę i Adolfa Graniewskich;
PT03    +Henryk;
+Marię Rogala
SB04    +++Franciszka, Maria, Józefa;
++Aniela i Jan Piłat;
ND05    730 - +Agata Bar;
1030 – O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Rodziny;
1500 – za parafian;
10.    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gaci prosi o odczytanie poniższej informacji podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych: "Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gaci informuje, iż w roku 2012 kontynuuje realizację projektu „Czas na aktywność w Gminie Gać” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt skierowany jest do 10 bezrobotnych uczestników w wieku aktywizacji zawodowej (15-64 lata), korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, zamieszkałych na terenie Gminy Gać. Udział w projekcie jest dobrowolny i bezpłatny. Rekrutacja do projektu potrwa od 1 lutego do połowy marca 2012 roku. Więcej informacji udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej. Do udziału w projekcie serdecznie zapraszamy."
Wsparcie dla Telewizji Trwam
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie udzieliła koncesji na nadawanie w ramach multipleksów Tele-wizji Trwam. Takie koncesje uzyskały jednak inne, także mało znaczące podmioty. Krajowa Rada w sposób pokrętny wyjaśnia swą decyzję. O. Tadeusz Rydzyk – dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam skomentował wypowiedź Krzysztofa Lufta, członka Krajowej Rady, określeniem „kłamstwo kłamstw”.
Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że Telewizja Trwam cieszy się ogromnym uznaniem wśród polskich ka-tolików, którzy znajdują w niej przede wszystkim bogate treści religijne oraz możliwość modlitwy wspólnotowej – co w przypadku zwłaszcza ludzi starszych i chorych jest nie do przecenienia – a także komentarze do współczesnej rzeczywistości, relacje z pielgrzymek papieskich na świecie, transmisje ważnych uroczystości religijnych – wydarzeń niejednokrotnie całkowicie przemilczanych przez polskie media. Ta telewizja po prostu wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i dlatego tak wielu ludzi w Polsce stwierdza, że nie korzystają już z innych mediów, tylko właśnie z Telewizji Trwam, bo tylko tam spotykają się z uczciwym przekazywaniem faktów i wydarzeń.
Wydaje się więc, że działanie KRRiTV jest działaniem czysto politycznym. Odrzucenie petycji władz Telewizji Trwam jest uderzeniem w polską demokracje. Polskie społeczeństwo ma bowiem prawo do wolnego słowa. Polskie społeczeństwo katolickie ma prawo do właściwego traktowania go przez polskie władze publiczne. Wypowiedź członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji bardzo źle świadczy o poziomie etycznym ludzi, którzy zajmują tak ważne stanowiska.
Bardzo proszę Parafian o składanie podpisów (np. w zachrystii lub biurze parafialnym) pod petycją o koncesje dla Telewizji Trwam. Jest to działanie bardzo ważne dla społeczeństwa katolickiego, które nie może pozwolić, aby ludzie nieżyczliwi Kościołowi wydawali decyzję tak bardzo go dotyczące.