DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA

27 kwietnia 2014
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.  Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia a rozpoczyna ona również Tydzień Miłosierdzia, który do 2012 roku był obchodzony w Polsce w październiku. Natomiast od zeszłego roku decyzją Episkopatu został przeniesiony na tydzień po dzisiejszej niedzieli.. Jest to również dzień KANONIZACJI BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II. Ze względu na transmisję telewizyjną z Uroczystości Kanonizacji, dziś jeszcze Msza Święta po południu. O godz. 15.00, Godzina Miłosierdzia Bożego a potem Msza Święta.

2. Przypominamy, że codziennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie całej Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Odpust zupełny możemy uzyskać na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

3. W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy Świętej o godz.1800. Bardzo prosimy o liczny udział w nabożeństwach, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

4. Na początku maja czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja eucharystyczna wraz z nabożeństwem majowym.

5. W pierwszy piątek miesiąca – przed południem odwiedziny z posługą sakramentalną u Chorych i seniorów.

6. W pierwszą sobotę miesiąca przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 800 -; 1030 -; 1800 -;

Wójt i Rada Gminy zapraszają na wspólne obchody 3-go maja. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz.: 800 a następnie przemarsz pod pomnik z udziałem pocztów sztandarowych i przy pomniku ciąg dalszy uroczystości 3-maja.

7. ZAPOWIEDŹ
Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Chmura Grzegorz Zdzisław, s. Józefa i Romualdy Krawiec, stanu wolnego, zamieszkały – Sietesz i Bytnar Sylwia Urszula, c. Mariusza i Reginy z domu Lonc, stanu wolnego, zamieszkała – Gać.

8. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na raz następny piątek godz.: 800 proszone są następujące osoby: Roman Kochmański, Katarzyna Jakielaszek, Zbigniew Kwolczak, Renata Bondyra, Beata Balawender.

9. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w prezbiterium naszej świątyni wpłynęła ofiara = R6 – 290,00 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.