CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

11 maja 2014

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza i jest to też dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.

2. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.

3. Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, Metropolita Przemyski podczas Mszy Świętej koncelebrowanej w dniu 17 maja 2014 roku (sobota) o godzinie 11.00 w przemyskiej Archikatedrze dziękował będzie Panu Bogu za dar kapłaństwa. Z woli Księdza Arcybiskupa obchody jubileuszowe będą złączone z dziękczynieniem Archidiecezji Przemyskiej za dar kanonizacji Jana Pawła II.
Zapraszamy wszystkich na powyższe Uroczystości prosząc już teraz o modlitwę w intencji naszego Arcypasterza.

4. W przyszłą niedzielę na spotkanie zapraszają czciciele serc Pana Jezusa i Matki Bożej – po Mszy Świętej popołudniowej.

5. ZAPOWIEDŹ 3
Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Chmura Grzegorz Zdzisław, s. Józefa i Romualdy Krawiec, stanu wolnego, zamieszkały – Sietesz i Bytnar Sylwia Urszula, c. Mariusza i Reginy z domu Lonc, stanu wolnego, zamieszkała – Gać.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na raz następny sobota godz.: 900 proszone są następujące osoby: Grażyna Bemben, Urszula Bącal, Anna Zając, Stanisław Dzień, Maria Brożbar.

7. INTENCJE
ND11 730+Henryk Dzień;