PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

18 maja 2014

1. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie.
  2. Dziś przypada na spotkanie zapraszają czciciele serc Matki Bożej i Pana Jezusa;
  3. W tym tygodniu, w sobotę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Wspomnienie to zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego w 1816 roku.
  4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na raz następny sobota godz.: 800 proszeni są Rodzice trzecioklasistów, czyli tych Dzieci, które obchodzą rocznicę I Komunii Świętej.
  5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w prezbiterium naszej świątyni wpłynęła ofiara = Gać Nr 150 – 400,00 zł; Gać Nr 555 – 300,00 zł;  Sabina i Wacław Zardzewiały – 200,00 zł; R5 – 510,00 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.
  6. ZAPOWIEDŹ 1
    Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Niemczak Michał Stanisław, s. Józefa i Stanisławy z domu Kielar, stanu wolnego, zamieszkały – Markowa i Ryfa Anna Maria, c. Józefa i Aleksandry z domu Brożbar, stanu wolnego, zamieszkała – Gać.