Ogłoszenia parafialne 05. 04. 2010

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 5 kwietnia 2010

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i sprzątanie w kościele a na Sobotę zostali wyznaczeni: Adamczak Anna, Brożbar Grzegorz, Brożbar Henryka, Dyrkacz Edward, Filar Dorota.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: Cyran Elżbieta – 100,oo zł, Dłużej – Ryznar Gać 151 – 200,oo zł, Jędrejko Halina Gać 519 – 100,oo zł, Kądziołka Krystyna i Andrzej – 100,oo zł, Ksiądz Prałat – 200,oo zł, Kuźniar Helena Gać 175 – 100,oo zł, R 1 – 580,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie. Niech Bóg miłosierny udziela wszystkim potrzebnych łask i darów.
  3. Dziś poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze św. odprawione zostaną według porządku niedzielnego. Po Mszy świętej popołudniowej spotkanie członków Żywego Różańca. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Aż do przyszłej niedzieli trwa Oktawa Wielkanocy. Każdy dzień obchodzimy jak uroczystość Pańską. Z tej racji w przyszły piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W czwartek Godzina Święta - nabożeństwo adoracyjne (za powołanych i o nowe powołania) od 1700 - 1800.
  5. Za tydzień przypada Niedziela Biała, czyli Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niej przez codzienne odmawianie Nowenny do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy św. A w samą niedzielę – nabożeństwa adoracyjne ku czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej popołudniowej na spotkanie zaprasza AK.
  6. Przypominamy wiernym o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. (Penitencjaria Apostolska Prot. N. 4/02/1)
  7. Pragnę serdecznie podziękować za przygotowanie naszego świętowania. Dziękuję:
    * Księdzu Prałatowi za czas spędzony w konfesjonale i pomoc w sprawowanej liturgii.
    * Siostrom zakonnym i p. kościelnemu za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i wystroju naszego kościoła oraz za stałe czuwanie – aby wszystko było odpowiednio przygotowane.
    * Chórowi, scholii młodzieżowej i Orkiestrze OSP  za oprawę muzyczną liturgii.
    * Straży grobowej i ministrantom za wierne czuwanie.
    * Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za dary i ofiary na rzecz kuchni.

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia liturgii tych dni i powiększenia radości ze Zmartwychwstania Pana. Bóg zapłać!