3 Niedziela Adwentu A /15.12.2019

15 grudnia 2019

1. W tym tygodniu, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To już najwyższy czas na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź - którą to dla naszej parafii zaplanowana na 19. XII. 2019 r. w godz.: 1430 – 1700; (przerwa w spowiedzi: 1600 – 1630).

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas.

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 21. XII. 2019 r. dyżur podejmą: Drozd Danuta, Długosz Aneta, Jakielaszek Helena, Henclik Małgorzata, Bącal Krzysztof, Drożak Bronisława.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Proszę nie czytać – 500 zł; Gać Nr 19 A = 240 zł + 10 zł śmieciowe; Gać Nr 545 = 200 zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. Dzisiejsza składka na Ubezpieczenie budynku naszego kościoła i innych budynków parafialnych.

7. Dnia, 17 grudnia 2019 r. (Tj. wtorek) organizowany jest z parafii wyjazd autobusem do KINA w Przeworsku na pokaz filmu „NIEPLANOWANE", na godz. 20.00. Koszt biletu + podróż = 20 zł. Zapisy u S. Małgorzaty lub w zakrystii.

Promowany przez media katolickie film „Nieplanowane" pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film o sporze światopoglądowym, pokazujący dramatyczną, a zarazem piękną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła klinikę aborcyjną.

Do obejrzenia filmu serdecznie zapraszamy. Film jest dla osób od 15 lat.