3 Nd zw A / 2020

26 stycznia 2020

1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię oraz pierwszosobotnie nabożeństwo.

2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

3. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach; prośmy o liczne i święte powołania do życia zakonnego; wesprzyjmy też materialnie borykające się z trudnościami klauzurowe klasztory i domy zakonne.

4. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Rodzina Szlęk Gać 318 = 400 zł; oraz Gać Nr 270 = 200 zł; Ks. Józef Głąb (Ameryka) = 500 zł; R 5 = 240 zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 01. II. 2020 r. dyżur podejmą: Kądziołka Krystyna, Kuźniar Aleksander, Kozubek Marta, Wyczarska Czesława, Wyczarska Danuta.

6. Dziś – po Mszy Świętej popołudniowej – zapraszają na spotkanie czciciele serc PJ i MB.

7. W czwartek – 30 stycznia, w liturgii wspominamy błogosławionego księdza Bronisława Markiewicza. Z tej też racji zapraszam na Mszę świętą i nabożeństwo ku uczczenia błogosławionego a dla młodzieży będzie to jako spotkanie w ramach comiesięcznej katechezy (za miesiąc styczeń i luty).