6 Nd zw A / 2020

16 lutego 2020

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni.

2. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. .

3. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

Również przyszłą niedzielę – po Mszy św. popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele serc Pana Jezusa i Matki Boskiej.

4. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Bezimienna  (całoroczna) = 120 zł + 500 zł; Proszę nie czytać = 400 zł; Cwynarowie Gać Nr 320 = 200 zł; Worsztynowicz Gać Nr 342 = 200 zł; Gać Nr 261 = za 2019 (całoroczna) 120 zł; + za 2020 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Gać Nr 110 = 120 zł (całoroczna) + 20zł (śmieciowe); Proszę nie czytać = 500 zł; R6 = 2030 zł + 490 śmieciowe: "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 22. II. 2020 r. dyżur podejmą: Machała Elżbieta, Filar Dorota, Szewczyk Bożena, Pańko Władysława, Flak Anna, Dłużej Zofia.