Poniedziałek Wielkanocny

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY
13 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.   Chrystus Pan zmartwychwstał. Wychodzi z grobu Zwycięzca śmierci, piekła i szatana! Wychodzi z grobu Ten, który zatriumfował nad śmiercią i starł jej oścień w męki dobie! Zmartwychwstał Ten, który odkupił nas od zbrodni strugami swojej drogocennej Krwi! A skoro tak, nie mamy się czego bać. Możemy tylko wierzyć, miłować Go i Jego Kościół, oraz z nadzieją patrzeć w przyszłość - nie tylko przecież doczesna przyszłość nas czeka.

I dlatego
     Życzę: – sobie i wszystkim odwiedzającym stronę – nieustającej i niezachwianej wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa – ale i w nasze zmartwychwstanie.
     Życzę świadomości miłości Chrystusa –
ale i mnogości miłości dzielonej w gronie najbliższych w czasie tych wyjątkowych przecież świąt.
     Życzę nadziei wynikającej ze świadomości, że po burzliwej nocy Wielkiego Piątku, następuje najpiękniejszy, niedzielny poranek Zmartwychwstania. W Wielkanoc wołajmy więc wszyscy z wiarą, nadzieją i miłością:

Ze świętymi w blaskach mocy,
wiecznej chwały zlej nam zdroje.
Zbaw o Panie lud sierocy,
błogosław dziedzictwo swoje …

2.Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie świętych dni miała piękną i godną oprawę.

3. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tzw. niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz.:1500.

4.Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Krystian Dawid Bącal s. Wiesława i Krystyny, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Aneta Maria Rzemyk c. Andrzeja i Małgorzaty, stanu wolnego, zamieszkała Chałupki – parafia Ducha Świętego w Przeworsku. Zapowiedź 3.

Grzegorz Jan Kiszka s. Krzysztofa i Marii, stanu wolnego, zamieszkały Białoboki – parafia Ostrów i Edyta Maria Kochmańska c. Edwarda i Danuty, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 3.

Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu do poinformowania o tym Proboszcza Parafii.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w SOBOTĘ tj.: 18. IV. 2020 r. o godz.: 800 dyżur podejmą: Łyszczarz Justyna, Adamczak Mieczysława, Adamczak Monika, Szewczyk Joanna, Cieśla Ewa, Lecka Zofia;

Załączniki:
Pobierz plik (Błogosławieństwo rezurekcyjne.pdf)BŁOGOSŁAWIEŃSTWO REZUREKCYJNE[ ]143 kB
Pobierz plik (Życzenia-signed.pdf)Życzenia Wielkanocne[ ]208 kB
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.