3 Wielkanocna A / 2020

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

26 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

2. W naszym kościele, w liturgii może uczestniczyć 21 osób które zachowują odstęp między sobą minimum 2 m. Do liczby tej nie wlicza się kapłana oraz osób posługujących podczas Mszy Świętej. Aby uzyskać wymaganą liczbę, proszę osoby wchodzące do świątyni, aby zabierały ze sobą specjalny bilecik leżący na stoliku przy kracie. Gdy zabraknie bilecików będzie to oznaczało, że w świątyni przebywa maksymalna ilość osób. Przy wyjściu z kościoła proszę bilecik odłożyć na miejsce z którego został zabrany. Osoby przebywające w kościele, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

3. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek podczas „Godziny Świętej” - adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 - 1800 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy również prosili o liczne i święte powołania do służby w Kościele.

W piątek (nie będzie odwiedzin z posługą sakramentalną u chorych i seniorów) okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie w godz.: 1500 – 1800.

W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki.

4. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie codziennie po Mszy Św. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na wieczorny Apel Jasnogórski, czy różaniec – o którą to modlitwę prosi Ojciec Święty Franciszek zachęcając ofiarować ją "o uwolnienie świata od pandemii koronawirusa" – przeczytaj w Załącznikach.

5. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte będą odprawione o godz. 730; 1030 i 1800. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

6. Przyszła niedziela – tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

7. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w Piątek tj.: 01. V. 2020 r. o godz.: 800 dyżur podejmą: Cwynar Magdalena, Lonc Justyna, Zgłobicka Anna, Polak Halina, Wyczarska Bogumiła, Stańko Wiesław.

 

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.