Wniebowstąpienie A / 2020

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

24 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach.

2. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki.

3. Zachęcam wiernych do korzystania w okresie wielkanocnym, który trwa do Niedzieli Najświętszej Trójcy (7 czerwca) z Sakramentu Pokuty i Pojednania i do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej, tzn. z przyjęciem Komunii św. Jest to wymóg przykazania kościelnego. Można go wypełnić, uczestnicząc we Mszy św. również w dni powszednie. Przypominam o praktyce dyżuru spowiednika przed każdą Mszą świętą.

4. Od 18 maja o godz. 1500 z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach jest transmitowana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa jest transmitowana przez TVP3 w paśmie ogólnopolskim z kaplicy, w której znajdują się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. s. Faustyny. Zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej z 2002 r. - za odmówienie koronki przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub kaplicy można uzyskać odpust zupełny, a "jeżeli wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny".

5. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary:Puszkarzowie Gać Nr 52 = 200 zł + 150 zł + 20 zł; Sochaccy Gać Nr 563 =200 zł + 120 zł całoroczna + 20 zł śmieciowe; Gać 335 = 100 zł + 120 całoroczna + 20 śmieciowe; Gać 44 = 120 zł całoroczna + śmieciowe. "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 30. V. 2020 r. dyżur podejmą: Kaduk Maria, Lenar Zofia, Lenar Wojciech, Lenar Michał, Szlęk Helena;

7. Zapowiedzi:

Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Karolina Agata Wiglusz c. Adama i Marii, stanu wolnego, zamieszkała Gać i Tomasz Marek Bembenik s. Leszka i Marii, stanu wolnego, zamieszkały Gać.

Zapowiedź 1.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.