Najświętszej Trójcy B / 2021

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

30 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Tajemnica wiary mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro ostatni dzień maja i ostatnie majowe nabożeństwo.

3. W czerwcu codziennie po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe ze śpiewaną Litanią do Serca Pana Jezusa. A od 2 czerwca do 10 czerwca zapraszam na Nowennę przez 100. Rocznicą Poświęcenia Polski NSPJ. Zachęcam do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach, także poprzez rozgłośnię radiową i telewizję internetową przeprowadzaną przez Archidiecezjalne Radio Fara. Transmisja odbywać się będzie z Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu (Opactwo). Szczegółowy plan na stronie archidiecezji. W każdej parafii – w dniu 11 czerwca br. – będzie dokonany Akt Poświęcenia parafii i rodzin NSPJ.

4. W piątek, tj. 4 czerwca 2021 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny.
5. Radni z rejonów: 6, 7, 8, 9 – proszeni są o zorganizowanie wokół kościoła procesji Bożego Ciała. Konstrukcje drewniane i banery są gotowe do wykożystania, ale trzeba ustawić konstrukcje i ustrojić.

6. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o godz,: 1030 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu i wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich i wszystkie dzieci a szczególnie pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników.

7. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją po Mszy Św.

8. Pierwszy piątek przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca – od 800. Proszę zgłaszać chorych i seniorów. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz 1500, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. trwającej do Mszy Świętej – którą to poprzedzi Nabożeństwo pierwszopiątkowe. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 1800, a potem pierwszosobotnie nabożeństwo.

9O podjęcie kolejki w sobotę o godz.: 800 proszone są następujące osoby: Dzień Wiesława, Dzień Tadeusz, Szubart Edyta, Kowal Łukasz, Rosół Małgorzata.  

10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie popołudniowym. 

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.