4 Nd Zw C / 2022

30 stycznia 2022

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz.: 730 i 1700. Zapraszam o godz.: 1700 – na Mszę św. i spotkanie – dzieci z klasy 3 SP i ich rodziców.

3. Tego dnia tj. w środę – 2 lutego, obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4. W czwartek rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego przed sakramentem bierzmowania.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek „Godzina Święta” - adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 1600;

– w piątek - do południa odwiedziny z sakramentami u chorych i seniorów. Zachęcam aby zgłaszać nowych chętnych. Natomiast - po południu - od godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia - Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie również okazja do spo­wiedzi trwającej do Mszy Świętej. Na zakończenie adoracji – nabożeństwo ku czci NSPJ;

– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszoso­botnie ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej która jest codziennie o godz. 1700.

6. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneła ofiara: Kasprzyk Józef Gać Nr 52 = 200 ; Miara Grzegorz i Stanisława Nr 72 i 14A = 120 zł + 120 zł; Jan i Renata Jakielaszek = 400 zł; Piotr i Gabriela Mierzwa Gać 279 = 600 zł; „Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

7. Dyżur porządkowy w kościele w sobotę podejmą: Agnieszka Walat, Miłosz Zardzewiały, Małgorzata Raźny, Marek Tonia, Barbara Wyczarska.