Zesłanie Ducha Świętego C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

5 czerwca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tego dnia Msze Święte o godz.: 730 i o 1800 z nabożeństwem czerwcowym.
3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. 5. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Magdalena Ewa Machniak – panna, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać i Mateusz Piotr Kowal – kawaler, stanu wolnego, zamieszkały parafia Nowosielce. Zapowiedź 3.
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach, zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest do poinformowania Urzędu Parafialnego.

7. „Bóg zapłać” za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie rodziców tych dzieci które obchodzą rocznicę.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.