23 Nd zw C / 2022

4 września 2022|

1.Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje bezpłatną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na pomoc misjom. Zużyty sprzęt RTV i AGD będzie można składać na parkingu = łączka poniżej plebani do wtorku 6 września do godz.: 1200.

3.W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej.

4. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: Czciciele Serc PJ i MB; Liturgiczna Służba Ołtarza; Dziewczęca służba Maryi. Serdecznie zapraszamy!

5. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Anna Pelc, Agata Ząbroń, Wiesława Dzień, Łukasz Kowal, Małgorzata Rosół.

6. „Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: „Wdowi grosz” = 100,00 zł; Urszula Zubrzycka = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Gać nr 40 A = 120,00 zł (całoroczna) + 20,00 (śmieciowe); Gać nr 208 = 200,00 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.