Niedziela Chrztu Pańskiego / A - 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

8 stycznia 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
3. Dziś, po Mszy popołudniowej, zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską. W tym samym czasie odbędzie się spotkanie dla Czcicieli serc NSPJ i NSMB.

4. W czwartek – na Mszę Świętą i spotkanie – zapraszam młodzież /przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania/ wraz z rodzicami.

5. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły następujące ofiary: Zięba Stanisława Gać nr 10 = 200,00 zł; Sierżęga Gać nr 609 A = 200,00 zł; Gać nr 269 = 250,00 zł; Bezimienna /2020+2021+2022/ = 1500,00 zł; Gać nr 397 = 200,oo zł + 120,00 zł; Gać nr 140 A = 200,00 zł;

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – w sobotę – dyżur podejmą: Justyna Lonc, Anna Zgłobicka, Halinas Polak, Krzysztof Sochacki, Bogumiła Wyczarska, Wiesław Stańko, Magdalena Cwynar.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.