6 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

12 lutego 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina.

2. We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś.

3. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają.

4. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią.

5. Dziś, po wszystkich Mszach św. odbędzie się kiermasz ciast połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz 16-o letniej Karoliny Buryło z Wolicy. Karolina mierzy się ze wznową nowotworu i trwa zbiórka na pilną operację, która daje nadzieję na wyleczenie Karoliny. Operacja planowana jest w niemieckim Szpitalu Uniwersyteckim w Tybindze.
„Mamy do pokonania dwie bariery: 1. czas w jakim musimy zebrać pieniądze, aby móc znaleźć się na liście oczekujących; 2. koszt z jakim trzeba się zmierzyć tzn. aż 400 000 tysięcy złotych.
Z serca dziękujemy, za każdy gest wsparcia w kierunku dla naszej córki” – Rodzice.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – dyżur podejmą: Maria Kaduk, Bożena Lenar, Zofia Lenar, Michał Lenar, Helena Szlęk, Wiesław Machniak.

7. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Gać Nr 92 A = 120,00 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Agata Ząbroń, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Krzysztof Markowski, zamieszkały Żuklin par. Św. Michała Archanioła w Kańczudze, stanu wolnego. Zapowiedź 3.

Ktokolwiek zna istniejące przeszkody zachodzące pomiędzy tymi narzeczonymi – do zawarcia małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.