28 Nd zw A / 2023

15 października 2023

1.    W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian!

2.    Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Opatrzności Bożej. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.
Codziennie w naszym kościele o godz.: 1700 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej nabożeństwo różańcowe. Zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

3.    Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.

4.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę o podjęcie kolejki: Krystyna Kwolczak, Renata Bondyra, Katarzyna Jakielaszek, Małgorzata Jakielaszek, Józef Wiglusz, Stanisław Stańko, Urszula Bącal, Mateusz Bemben.

5.    Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii w świątyni, wpłynęły ofiary: Bezimienna = 1.500 zł; Bezimienna = 300 zł; Gać nr 119 A/7 = 120 zł (całoroczna) + 30 zł (śmieciowe); „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.