29 Nd zw A / 2023

22 października 2023

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne.

2. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia!

3. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz.: 1700 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej nabożeństwo różańcowe. Zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

4. Oaza Dzieci Bożych – spotkanie w piątek o godz.: 1600; W najbliższą niedzielę po Mszy św popołudniowej – spotkanie czcicieli Serc PJ i NSM.

5. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę o podjęcie kolejki: Urszula Bącal, Mateusz Bemben, Maria Szewczyk, Hanna Zając, Maria Brożbar, Małgorzata Dzień, Kazimiera Dzień, Edyta Szylar, Edyta Szubart.

7. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii w świątyni, wpłynęły ofiary: Markowa 1803 = 200 zł; Gać Nr 73 = 120 zł; Katarzyna i Andrzej Szlęk Gać Nr 335 A = 200 zł; Miara Kazimierz i Stanisława Gać Nr 14 A = 130 zł; Miara Grzegorz i Iwona Gać Nr 72 A = 120 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.