Wszystko o załatwianiu spraw kancelaryjnych

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Kancelaria

Kancelaria w naszej parafii czynna jest:

od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.

Nieczynna jest we wszystkie niedziele oraz uroczystości kościelne (np. w Boże Ciało) i w święta obowiązkowe zniesione przez władze państwowe (np. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP). Kancelaria nieczynna jest również po wcześniejszych informacjach podanych w ogłoszeniach parafialnych

Sprawy nagłe (np. wezwanie do chorego, zamówienie Mszy św. w intencji osoby ciężko chorej, udającej się na operację) można realizować w KAŻDEJ PORZE KAŻDEGO DNIA telefonicznie lub osobiście u Księdza poza godzinami działalności kancelarii.

Uwaga: Zgodnie z prawem kościelnym wszystkie sprawy związane z sakramentami: chrztu św., I spowiedzi i Komunii św., bierzmowania, małżeństwa i pogrzebu zgłasza się we własnej parafii tj. w miejscu stałego zamieszkania.