Ołtarz Wniebowzięcia NMP

9 Nd zw B / 2018

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Aktualności

3 czerwca 2018

1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

2. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 1830.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:  Rafał Tomasz Sas, stanu wolnego, zamieszkały – parafia Gać i Aneta Janina Bazylak, stanu wolnego, zamieszkała – parafia Manasterz. Zapowiedź 3.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 09 czerwca o godz.: 800 dyżur podejmą:  Paluszek Michał, Zając Robert, Inglot Barbara, Kaszuba Janina, Kielar Stanisława, Zwarycz Anna.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie kścioła wpłyneły ofiary: Proszę nie czytać = 1000,00zł; Kud Bronisława Gać Nr 150 = 200,00zł; Siostry Służebniczki = 200,00 zł; "Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.