Ołtarz Wniebowzięcia NMP
Kościół w Gaci
Wieniec dożynkowy 2014

Zmartwychwstanie Pańskie A

"A miejscem spotkania będzie Galilea"
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składam wszystkim życzenia błogosławionych świąt. Niech Ten, który rozjaśnił mroki niedzielnego poranka, będzie Przewodnikiem na wszystkich drogach naszego życia, by trafić do Galilei, w której będziemy mogli "ujrzeć i uwierzyć" w Mistrza!

x.W.P.

1. Wyrażam serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy swoją pracą, ofiarą przyczynili się do pobożnego przeżycia czasu Wielkiego Postu, a zwłaszcza Triduum Paschalnego. Bóg zapłać !
Bóg zapłać ! Księdzu Prałatowi za wygłoszone kazania pasyjne. Dziękuję Chórowi Parafialnemu za wszystkie śpiewy. Siostrom i P. Kościelnemu za dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego i ołtarzy. Wyrazy szczerej wdzięczności składamy Straży Grobowej i zapraszam do dalszej służby. Dziękujemy orkiestrze za uświetnienie Procesji Rezurekcyjnej. Niech dobry Bóg błogosławi ofiarnym ministrantom i lektorom za ich służbę. Niech Jezus Zmartwychwstały błogosławi wszystkim, którzy trwali z Nim w czasie Triduum Paschalnego!
2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój Grobów Pańskich.
3.
W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św., jak w każdą niedzielę. Taca mszalna przeznaczona będzie na renowację naszej świątyni. Chciałbym wspomnieć, że zbliża się dzień rozpoczęcia prac związanych z remontem elewacji. Przewidywany zakres prac to: odtworzenie izolacji poziomej poprzez wykonanie bariery chemicznej, wymiana stolarki okiennej w wierzy świątyni oraz zewnętrznych jednotaflowych nakładek okiennych chroniących witraże, wykonanie systemu paraprzepuszczalnych tynków renowacyjnych, malowanie elewacji. Kwota kosztorysowa to 245.700,oo zł. Aktualnie na koncie remontowym znajduje się 119,050,oo zł.  I to cieszy, bo jest czym rozpocząć prace. Cieszy również i to że udało się pozyskać dotację z Ochrony Zabytków oraz Urzędu Marszałkowskiego. O czym możemy przeczytać w Internecie: ( www.wosozprzemysl.pl/?p=p_51 (12)) (www.wrota.podkarpackie.pl/res/prow/pliki2011/lr_odn2.pdf (44)). Aby jednak dotacje były przez nas wykorzystane, to my musimy wcześniej zamierzone prace wykonać i z nich się rozliczyć finansowo. I tu już dręczą mnie obawy, jak podołam tym co mam w Kasie wypłacić za wszystko co należy zapłacić. Zwracam się więc z gorącym i serdecznym apelem: „nie odkładajmy ofiarnego wsparcia na później”. Jeżeli w Kasie skończą się finanse, to niedość że nie zrealizujemy zadania, to przepadną obiecane dotacje.
4. Przed nami Niedziela Miłosierdzia Bożego, a zarazem od sześciu lat oczekiwany dzień beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Dlatego w tym tygodniu bardzo serdecznie zapraszam na Nowennę do Miłosierdzia Bożego, która będzie odprawiana po wieczornej Mszy św. Za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem można codziennie uzyskać odpust zupełny.
5. W przyszłą niedzielę ( 1.V ), ze względu na przekaz telewizyjny beatyfikacji Jana Pawła II nie będzie Mszy św. o godz.1030.

Intencje:
PnWielkanocny25  1030 - +  Tomasz Szpytma;       1500 – za parafian